Niepokojący telefon od firmy windykacyjnej potrafi wywołać niepokój. Szczególnie, gdy po drugiej stronie słuchawki pojawia się nazwa firmy jak Intrum. Ale czy zawsze jest powód do obaw? Spróbujmy dowiedzieć się więcej o tym, kim są i dlaczego mogą dzwonić do Ciebie.

Kto to jest Intrum?

Intrum to jedna z największych firm windykacyjnych na świecie, działająca w wielu krajach Europy. Firma ma za sobą wiele lat doświadczenia w branży windykacyjnej, co czyni ją jednym z liderów w tej dziedzinie. Jej głównym celem jest pomoc zarówno wierzycielom w odzyskiwaniu długów, jak i dłużnikom w rozwiązaniu problemów finansowych.

Proces windykacji jest skomplikowany i wymaga wielu kroków, ale w skrócie polega na tym, że Intrum nabywa długi od firm, które nie były w stanie odzyskać pieniędzy od swoich klientów. Długi te są zwykle związane z nieopłaconymi fakturami, kredytami czy innymi zobowiązaniami.

Nie jeden czytelnik zapyta, dlaczego mówimy o Intrum, a nie o Intrum Justitia? Powód jest prosty, firma Intrum Justitia już nie istnieje. Firma Intrum Justitia w 2017 roku przeszła fuzje z inna firmą windykacyjną, firmą Lindorff. W ramach rebrandingu nazwa została zmieniona na Intrum.

Dlaczego Intrum dzwoni?

Jeśli otrzymałeś telefon od Intrum, prawdopodobnie jesteś jednym z dłużników, których dług został zakupiony przez tę firmę. Po nabyciu długu, firma podejmuje działania mające na celu odzyskanie zaległych środków. Obejmuje to między innymi kontakty telefoniczne, w których dłużnik jest informowany o swoim zadłużeniu i proponowane są różne formy uregulowania zobowiązania.

Należy pamiętać, że Intrum ma pełne prawo do odzyskiwania długów, które nabyła. Dzwoniąc, działają w pełni legalnie, mając odpowiednie dokumenty potwierdzające ich roszczenia.

Czy Intrum to oszustwo czy oficjalna windykacja?

Choć telefony od Intrum są w większości przypadków autentyczne, zawsze istnieje ryzyko, że ktoś podszywa się pod taką firmę w celach oszustwa. Dlatego warto być czujnym i weryfikować takie rozmowy.

Dość często możesz być przekonany o oszustwie z racji schematu rozmowy. Telefony od Intrum mogą przybierać inne formy, choć z biegiem lat poziom tych rozmów podniósł się, ale wiele osób pamięta doskonale agresywne, wręcz wulgarne metody wymuszenia spłaty długów.

Intrum jako legalnie działająca firma windykacyjna jest zobowiązana do przestrzegania prawa. Warto sprawdzić oficjalną stronę Firma windykacyjna - Intrum oraz wybrać dogodną metodę kontaktu.

Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności rozmowy, zawsze możesz poprosić o przesłanie oficjalnej korespondencji na piśmie lub skontaktować się bezpośrednio z firmą, korzystając z oficjalnych danych kontaktowych, a nie z numeru, z którego otrzymałeś telefon.

Co zrobić, gdy Intrum się do Ciebie zgłasza?

Pierwszym krokiem powinno być potwierdzenie długu. Jeśli jesteś pewny, że dług istnieje i chcesz go uregulować, skontaktuj się z Intrum i omów możliwości spłaty. Wiele firm windykacyjnych oferuje elastyczne warunki płatności, które mogą być dostosowane do Twojej sytuacji finansowej.

Jeśli jednak masz wątpliwości co do prawdziwości roszczenia, poproś o szczegóły i dokumentację dotyczącą długu. Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać satysfakcjonujących informacji, skonsultuj się z prawnikiem specjalizującym się w prawie windykacyjnym.

Intrum: Czy to oszustwo, czy prawdziwa windykacja?

Oficjalny numer Intrum - sprawdź opinie w naszej bazie

Jeśli chcesz upewnić się, że numer, z którego otrzymałeś telefon, rzeczywiście należy do Intrum, sprawdź go w naszej bazie CoToZa.pl. Możesz również podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami, co pomoże w budowaniu zaufanej społeczności wokół problemu windykacji długów.

Sprawdź numer Intrum w naszej bazie - firma Intrum posiada kilka oddziałów, poniżej przedstawimy oficjalne numery telefonów:

Każdy dług wraca

Ignorowanie długów nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Z biegiem czasu mogą one rosnąć z powodu naliczanych odsetek i kosztów windykacji. Dłużnicy, którzy nie podejmują działań w celu rozwiązania swoich problemów finansowych, mogą również zmierzyć się z negatywnymi konsekwencjami, takimi jak wpis do rejestru dłużników czy egzekucja komornicza.

Warto więc podejść do tematu odpowiedzialnie, poszukać porady i podjąć kroki w celu uregulowania zobowiązań. Dzięki temu możesz uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z windykacją długów.

Podsumowanie

Telefony od firm windykacyjnych, takich jak Intrum, mogą być niepokojące, ale warto pamiętać, że nie zawsze są one znakiem oszustwa. Biorąc pod uwagę reputację i historię firmy, większość roszczeń jest prawdziwa. Jednak zawsze warto być czujnym i upewnić się, że rozmowa jest autentyczna, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy oszustwa telefoniczne są coraz bardziej powszechne.